اکثر والدین قبل از تولد فرزندان خود حتی رویای پیشرفت کودکان خویش را در سر دارند و برای آن برنامه ریزی میکنند، ولی بیش تر بچه ها صرفا از نظر پدر و مادر خویش نابغه هستند. با وجود این بعضی بچه ها واقعا دارای نبوغ می باشند؛ آیا کودک شما هم جز این دسته می باشد؟ دستورالعمل های کمی وجود دارد که نبوغ و استعداد بچه ها را نشان دهد که دراین مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم.

مشخصات  نوزادان باهوش و دارای نبوغ

نوزادی که دارای هوشی بالایی است،تواناست که از ماه پنجم خوشحالی، ناراحتی، اضطراب و استرس را بیش از ديگر کودکان از لحن و صورت پدر و مادرش درک کند. در این صورت  باید مواظب باشید که درحضور این نوزادان از ابراز احساسات منفی و غمگینانه خودداری کرده باشید.

 

به طور معمول نوزادان ازنه ماهگی قابلیت تقلید از حرکات اطرافیان خود را دارند؛اما نوزادان باهوش ممکن است  از ۸ ماهگی این قابلیت را داشته باشند. در این صورت باید بدانید که فرزند شما  با چشمانشان رفتارهای شما را اسکن کرده و رفتارهایی شبیه شما ابراز میکند. در این محدوده سنی  نوزادان علاقه زيادي به تماشای خود در آیینه دارند.

نوزادان باهوش در مقایسه دیگر  نوزادان عکس العمل های هیجانی در در مقابل موسیقی دارند؛ آنها با گوش دادن موزیک ها دست، پا و سر خود را تکان داده و  بدون هیچ آمورشی رقص خود را انجام می دهند.

فراگیری زبان در نوزادان باهوش معمولاً در ۱۵ ماهگی رخ می دهد.کودکان در این سن قابلیت یادگیری دستور زبان و گرامر را دارند .

 

ویژگی کودکان باهوش و دارای نبوغ

فروشگاه اینترنتی سیسمونی

▪ دامنه لغات گسترده: ممکن است بچه زود به صحبت کند و این به تنهایی نمی تواند علامت نبوغ و استعداد باشد، در صورتی  که او از لغات و جملات پیشرفته استفاده کند ، دارای نبوغ می باشد.

برای مثال:یک بچه ۲ ساله معمولی قادر است که جمله ای مثل« یک سگ آنجاست» را بیان کند  ولی یک بچه باهوش این جمله را  :« یک سگ قهوه ای در حیاط پشتی است و دارد گل ها را بو می کند.» بیان میکند.

▪ فهم مفاهیم سخت و پیچیده: بچه ها بسیار باهوش قادرند مضامین پیچیده را درک کرده، انتزاعي فکر میکنند،مشکلات را عمیقا درک می کنند و به راهکار ها حل آن میپردازند.

کودکان نابغه معمولاً در انجام وظایفی خود پشتکار و اراده دارند.

 

▪ توجه فراوان به جزئیات: یک کودک دارای نبوغ  شوق زیادی نسبت به جزئیات دارد. کودکان بزرگتر گاهی در مورد جزئیات و نحوه عملکرد یک ابزار اطلاعاتی  میخواهند بدانند ولی یک کودک  نابغه میتواند یک اسباب‌بازي را دقیقا سر جای اولیه خود قرار دهد و درصورتی که شی در جای اصلی خود قرار نگرفته باشد، متوجه خواهد شد.

▪ طيف گسترده علاقه مندی : کودکان پراستعداد به موضوعات گوناگونی علاقه دارند. در یک ماه ممکن است از دایناسور ها خوش شان بیاید و ماه بعد به سراغ موضوعات دیگر روند.

▪ حفظ اطلاعات زیاد:این کودکان قادر به حفظ دامنهوسیعی از داده ها هستند و میتوانند در زمان های بعدی هم آن ها را بخاطر بیاورند.

▪ ارتباطات ضعيف در کودک دارای نبوغ: گاهی یک کودک نابغه معمولاً برقراری رابطه با هم کلاسی هایش کاری دشواری است. بچه های باهوش معمولاً از حضور داشتن در کلاس درس راضی نیستند، برای این که بودن در چنين کلاسی با درس های ساده را بی فایده و خسته کننده ميپندارندو بیش تر به دنبال حرف زدن با اشخاص بزرگتر از خود هستند.

 

 

کلمات کلیدی:سیسمونی کودک,لیست کامل خرید سیسمونی نوزاد,آشنایی با لیست کامل سیسمونی,لیست قیمت روز سیسمونی