فروش سیسمونی نوزاد

پرسش های متداول

سوالات متداول

1.برای خرید از سایت آرام ارت حتما باید در سایت ثبت نام کنیم؟

با اینکه ثبت نام ( ایجاد حساب کاربری ) در وبسایت  موجب ارائه خدمات مطلوب درپیگیری سفارش ها می شود. اما تیم پشتیبانی آرام ارت برای راحتی خرید به بدون عضویت را برای شما اماده کرده است و برای پیگیری سفارشات خود میتوانید با استفاده از شماره فاکتور خود اقدام کنید از لینک زیر .

پیگیری سفارش

2.روش ثبت سفارش کالا چگونه می باشد؟

برای خرید از سایت  ابتدا پس از انتخاب کالای موردنظر، آنرا به سبد خرید اضافه و مراحل خرید اینترنتی را به ترتیب تکمیل نمایید. حتمادر زمان ثبت سفارش مربوطه، تعداد، نوع، رنگ، جنس، اندازه و مبلغ نهایی، نام کالای مربوطه را به دقت بررسی و اطمینان حاصل نمایید.

 

3. برای سفارش کالا به کمک نیاز دارم. چگونه و با چه کسی تماس بگیرم؟

تیم پشتیبانی فروش آرام ارت، در زمان ساعات اداری ( از ساعت 9 تا17:30) پاسخگوی شما می باشد.

موبایل :۰۹۱۹۸۲۲۰۲۷۲

 

4.در چه ساعاتی از شبانه روز امکان ثبت سفارش وجود دارد؟

در تمامی ساعات شبانه روز امکان ثبت سفارش وجود دارد.

 

5.آیا امکان لغو سفارش وجود دارد ؟

بله، در هر زمان از ثبت سفارش امکان لغو سفارش برای شما وجود دارد. ولی پس از ثبت کالای مورد نظر خود و پرداخت وجه آن، می بایست با تیم پشتیبانی بازاراتو تماس بگیرید.

موبایل :۰۹۱۹۸۲۲۰۲۷۲

6.آیا امکان ارسال کالا برای دیگران وجود دارد؟

بله، چنانچه می خواهیدسفارش مربوطه به آدرس دیگری غیر از آدرس شما ارسال شود، با ثبت آدرس مورد نظرتان در هنگام ثبت سفارش و اعلام به سایت آرام ارت و هماهنگی زمان تحویل، کالای مربوطه به آدرس ذکرشده تحویل داده می شود.

 

7. اگر کالای ارسالی با کالایی که در وبسایت آرام ارت دیدم مغایرت داشت، باید چکار کنم؟

می توانید از طریق تماس تلفنی یا ارسال پیامک و یا بخش تماس با ما هر گونه مغایرت را به تیم پشتیبانی آرام ارتاطلاع دهید. بدیهی است آرام ارت خود را موظف به عودت کالا می داند و کارشناسان ما شما را جهت استردادکالا طبق دستورالعمل استرداد کالا راهنمایی می کنند.