کارشناسان کودک بیان میکنند: برقراری پیوند عاطفی میان نوزاد و مادر که باعث تداوم شیردهی در آینده میشود و این به  اولین تماس مادر و نوزاد بر می گردد.

بسیاری از نوزادان که در ساعت اولیه هوشیاری پس از زایمان بر روی سینه یا شکم مادر قراردارند، به آسانی نوک پستان را پیدا کرده و شروع به مکیدن می‌کنند، گفته میشود: علی رغم اینکه که وجود باندهای تشخیص هویت بلافاصله پس از تولد امری مهم می باشد، اما سایر کارها مانند تزریق ویتامین K و جلوگیری  از عفونت چشم را می‌توان تا انجام موفقیت‌آمیز تغذیه اولیه به تعویق بیاندازیم.

تغذیه با شیر مادر باید در ساعت اول بعد از زایمان باید شروع شده، جز این که وضعیت پزشکی مادر یا نوزاد شرایط دیگری داشته باشد؛ شیر مادر باید اولین ماده غذایی باشد که وارد معده نوزاد می‌شود.

در معاینه فیزیکی باید به زمان درست برای معاینه پستان، ارزیابی ساختاری پستان و آموزش مادر پرداخت،قرینه بودن پستان، نوک پستان فرورفته، اندازه پستان و توده‌های مشکوک از جمله مواردی می باشد که به هنگام ارزیابی ساختاری پیش از زایمان برای شیردهی مناسب هستند.

تداوم شیردهی، برقراری و استحکام پیوند عاطفی و روانی میان نوزاد و مادر، کم شدن خونریزی پس از زایمان با حرکات انقباضی رحم، حفظ درجه حرارت بدن نوزاد، حفظ قند خون نوزاد در 90 دقیقه تولد و کم شدن گریه نوزادان به خصوص با تماس پوست با پوست با مادر از جمله نتایج تماس زود هنگام مادر و نوزاد پس از تولد می باشد.

فوق تخصصان کودکان بیان میکنند: سابقه قبلی شیردهی یا داشتن شیرخوار تغذیه شده با شیرمادر با وزن گیری کم، سابقه ناباروری وابسته به هورمون و قصد استفاده از قرص‌های ضد بارداری خوراکی، مشکلات پزشکی مهم از جمله دیابت و هایپوتیروئیدی درمان نشده، سن مادر و مشکلات روانی و اجتماعی مادر از جمله ریسک فاکتورهایی برای مشکلات شیردهی است که  پیش از زایمان شناسایی و درمان شوند.

مادران شیرده

تغذیه مادر شیرده

مادران شیرده اکثرا اوقات فراموش می کنند که باید از خودشان نیز مراقبت و نگهداری  کنند. مادران غذا را در حالی می خورند که به فکر آخرین تغذیه نوزاد خود می باشند ، اطمینان حاصل می کنند که نوزاد  سینه را درست می گیرد و خوب می خورد، تعداد کهنه های کثیف را حساب میکنند، اغلب سلامت و بهزیستی خود را پشت گوش می اندازند. مادر شیر ده بایداحتیاجات خود را نیز در برنامه روزانه گذاشته و همزمان با رفع نیازهای نوزاد به خود  هم توجه کند.

تغذیه مادر شیرده

مادر شیرده باید همه چیز و هر چیزی که خواستار آن است علاوه بر ویتامین های دوره شیردهی بخورد. سنت های زیادی در مورد باید ها و نبایدهای خوراک مادران شیرده در بین زنان جامعه وجود دارد و باید مادر شیرده با مراقبت از خود به این حرفها توجهی نکند. معمول ترین آنها: بروکلی، سیر، غذاهای فلفل دار، مرکبات یا شکلات. واقعیت این است که تنها ماده غذایی که نوزادان شیری به آن حساسیت پیدا میکنند پروتئین های شیر گاو می باشد . بنابراین اگر مادر ناآرامی یا قولنج های غیر طبیعی در نوزاد دید،شیر گاو و محصولات لبنی درست شده از شیر گاو را از رژیم غذایی خود حذف کند. بین 10-12 روز طول می کشد تا پروتئین از بدن مادر رود، بنابراین نباید منتظر نتیجه فوری باشید و باید زمانی را صبر کرده تا ببینید نتیجه چه میشود. با همه اینها، اگر سابقه خانوادگی حساسیت به ماده غذایی خاصی دارید، باید از خوردن آن دوری کنید تا وارد بدن بچه نشود. مطالعات نشان داده، که محدودیت های رژیم غذایی مادر در دوران شیردهی با وقوع اگزما همیاری کند، اما توجه داشته باشید که در میان تمامی مطالعات و توصیه های انجام شده، خوردن کالری کافی و خوب خوردن وجود دارد. اگر مواد مغذی کافی به مادر نرسد، به خود مادر آسیب بیشتری وارد می شود.

کاهش وزن مادر شیرده

همان اندازه  که مادران شیرده ویار خرچنگ و سوپ خاویار را میکنند، به همان اندازه ویار لباس های غیر حاملگی و جین کشی پیدا میکنند. اگر مادر شیر ده به طور نرمال غذا بخورد، به تدریج وزن از دست می دهد ، این امر باعث مشکلی در شیر دهی نوزاد نمی شود. اگر مادر بخواهد بیشتر از این مقدار را کم کند، بهتر است حداقل تا 2 ماهگی نوزاد صبر کند.